Стрибки у воду - це дисципліна , що входить до складу водних видів спорту. Суть стрибків у воду наступна: спортсмени повинні стрибнути з трампліна або ж вишки , виконавши ряд акробатичних дій ( обертань , оборотів , гвинтів ) . Судді оцінюють ці дії і чистоту входження у воду. Якщо виконуються парні стрибки , то оцінюється ще і синхронність дій партнерів .
Достовірно відомо , що стрибки у воду практикувалися в далекій давнині. Тоді стрибали зі скель , кораблів , рифів. Звичайно , робили це лише моряки , оскільки звичайні люди часто не вміли плавати. Цікавим фактом є те , що воїни з Давнього Риму стрибали у воду і в боях і заради забави , причому в повному бойовому спорядженні . Непогано , чи не так? Пізніше така розвага з'явилося і в середньовічній Німеччині .
Перші змагання по стрибках відбулися в 17 столітті , стрибали , звичайно , на відкритих водоймах. У другій половині 18 століття « химерне пірнання » , як називали цей спорт багато , набуло великого поширення . Сприяла цьому популярність гімнастики , яка і була основою стрибків у воду , а також будівництво спеціальних водноспортивних комплексів .
Стрибки у воду з трампліна користувалися популярністю в Німеччині , з вишки - в Швеції. До часів Першої світової війни саме ці країни визначали стиль стрибків і вважалися такими собі « законодавцями водної моди». Пізніше свій стиль виробила США , запозичивши у сильних країн основні риси : у Швеції - розслаблені плечі і руки, у Німеччині - напружені ноги. Так і була створена основа сучасних стрибків у воду , яка дозволяє вилітати високо в повітря і занурюватися у воду без бризок.
Перший Чемпіонат Європи був проведений в 1890 році. У 1904 стрибки у воду увійшли в Олімпійську програму. З тих пір дисципліна росла , міцніла і завойовувала симпатії всього світу
Правила стрибків в оду досить прості , а тому насолодитися цим видовищем може навіть необізнана людина . Стрибки здійснюються з трампліну , довжиною не менше 4,8 метрів і шириною не менше 0,5 метрів. Встановлюється він на краю басейну , на висоті 1 і 3 метри.
Вишка - платформа на краю басейну , шириною - 2 метри , завдовжки - 6 метрів. Встановлюється вона на різних висотах : 1 , 3 , 5 , 7,5 і 10 метрів. Вишка (та й трамплін ) повинна виступати за краї басейну не менш ніж на 1,5 метра.
На Олімпійських іграх спортсмени стрибають з 10 метрової вишки та 3 метрового трампліну . У програми інших змагань можуть входити й інші варіанти стрибків.
До речі кажучи , стрибки у воду виконуються з різних стійок (задньої , передньої , на руках) , з розбігу або з місця , з виконанням таких елементів , як оборот і напівоберт , гвинт і полувінт . При цьому положення тіла теж змінюється , тобто можна зробити елемент зігнувшись , прогнувшись і в угрупованні .
Ще існують синхронні стрибки , в яких потрібно не тільки виконати ці елементи правильно , а й синхронно. Звичайно , в даний час є багато спортсменів синхроністів , а от у минулому вважалося , що такі досягнення неможливі. З цієї причини синхронні стрибки у воду стали поширюватися в 1970 -х , а увійшли в Олімпійську програму тільки в 2000 році.
Немає коментарів:
Дописати коментар